Blog :

NAGRODA PROPERTY DESIGN AWARDS 2019

NAGRODA PROPERTY DESIGN AWARDS 2019

Na 4DD odebraliśmy nagrodę za najlepsze wnętrza w 2018 roku w kategorii Design wnętrze centrum handlowe. To okazja aby podziękować całej masie ludzi, którzy przez 5 lat pracowali przy projekcie i niespełna 3 lata przy budowie. Serdeczne dzięki dla całego Echo Investment i dyrekcji Galerii Libero za zaufanie i ciężką wspólną pracę, dla całego MOFO architekci za wysiłek i nieustępliwość, dla wszystkich firm budowlanych, które uczestniczyły przy wznoszeniu Libero, a szczególnie dla firmy Szydlik-budownictwo, Philips, Pragma oraz Balbud odpowiedzialnych za wykończenie wnętrz. Dla Erbud SA za postawienie całej konstrukcji i dla TKS i Elektromontażu, które wypełniły wszystko instalacjami. Chcielibyśmy wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, ale lista wyglądałaby jak książka telefoniczna. Oni wiedzą, że to jest też nagroda dla nich… dziękujemy!

OTWARCIE GALERII LIBERO W KATOWICACH

OTWARCIE GALERII LIBERO W KATOWICACH

Dzisiaj ludzie usiedli na sofach naszego projektu w budynku, który zaczęliśmy rysować 4 lata temu. Dziękujemy całemu MOFO za ciężką pracę, Echo Investment za zaufanie i wielu firmom, które ten budynek wybudowały za rzetelne podejście do swoich obowiązków.

NAGRODA I STOPNIA W KONKURSIE BUDOWA ROKU 2013<BR>DLA BROWARU LUBICZ

NAGRODA I STOPNIA W KONKURSIE BUDOWA ROKU 2013
DLA BROWARU LUBICZ

Polski związek Inżynierów i Techników Budownictwa zorganizował tradycyjny już XXIV konkurs Budowa Roku. Jego współorganizatorami było Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Konkurs jest jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa. Miło nam poinformować, ze dostaliśmy w tym konkursie nagrodę I stopnia w kategorii „obiekty oceniane indywidualnie” jako Budowa Roku 2013.

ZWYCIĘSTWO W PLEBISCYCIE CZYTELNIKÓW DZIENNIKA POLSKIEGO

ZWYCIĘSTWO W PLEBISCYCIE CZYTELNIKÓW DZIENNIKA POLSKIEGO

Przy ulicy Lubicz, w miejscu, gdzie jeszcze niedawno stały niszczejące budynki dawnego browaru Goetzów, tworzony jest kompleks mieszkaniowo usługowy. Został już oddany do użytku I etap inwestycji, obejmujący obiekty na obszarze stykającym się z ulica Lubicz oraz Strzelecką. Budynki zabytkowe poddane zostały konserwacji i częściowo zrekonstruowane oraz wyposażone w sposób oczekiwania współczesnych użytkowników. Miło nam poinformować, że w plebiscycie Dziennika Polskiego, nasz projekt, został wybrany przez mieszkańców Krakowa, jako najlepszy, w kategorii ‚rewaloryzacja’.

NAGRODA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO<br>IM. STANISŁAWA WITKIEWICZA

NAGRODA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
IM. STANISŁAWA WITKIEWICZA

Browar Lubicz – zespół zabudowy mieszkaniowo-usługowej, ul. Lubicz 17, Kraków
Sposób adaptacji istniejącej historycznej struktury i dodanie nowej tkanki użytkowej o charakterze mieszkaniowym nie tylko uzupełnia historyczną zabudowę miejską, ale także wzbogaca ją o nową jakość nowoczesnej architektury i jej otoczenia, jako przestrzeni publicznej miasta…
Uzasadnienie Sądu konkursowego:
Projekt i zrealizowany obiekt stanowią bardzo dobry przykład rewitalizacji poprzemysłowej, zdegradowanej części śródmieścia Krakowa.
Sposób adaptacji istniejącej historycznej struktury i dodanie nowej tkanki użytkowej o charakterze mieszkaniowym, nie tylko uzupełnia historyczną zabudowę miejską, ale także wzbogaca ją o nową jakość nowoczesnej architektury i jej otoczenia, jako przestrzeni publicznej miasta.
Urządzenie wewnętrznych dziedzińców z małą architekturą włącznie, tworzą przyjazną przestrzeń dostępną nie tylko dla mieszkańców tego zespołu budynków, ale także dla społeczności Krakowa.
Nowa architektura, w zakresie użytych materiałów, jest spójna z historycznymi wątkami budynków przemysłowych, przy zachowaniu wysokiego standardu detalu. Całość koncepcji zrealizowana jest w „duchu” idei przyznawanej Nagrody im. Stanisława Witkiewicza.

MILION KLIENTÓW ATRIUM FELICITY W LUBLINIE W JEDEN MIESIĄC

MILION KLIENTÓW ATRIUM FELICITY W LUBLINIE W JEDEN MIESIĄC

20 marca 2014 roku nastąpiło otwarcie Atrium Felicity w Lublinie, którego mieliśmy zaszczyt być głównym projektantem.  Jest to pierwsze tak duże centrum regionalne. Powierzchnia najmu galerii wynosi 75 000 m2, a całość obiektu wraz z parkingami to 145 000 m2. W centrum znalazły się najbardziej popularne marki modowe, takie jak: H&M, grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, Massimo Dutti), C&A, wszystkie marki z grupy LPP i wiele innych.